ویژه نامه شهادت امام باقر علیه السلام
مسجد مدینه و حرم رسول(ص)، هنوز طنین صدای باقرالعلوم(ع) را در خود دارد که به نشر علوم و احادیث اهل بیت می پرداخت. فخر ما این است که شیعه حضرت باقر و پیرو مرام عترتیم. اینک در عصر «چراها» و در روزگار شبهه های ایمان سوز، زمزم کلام و پیام الهی اوست که در دل و جان دین باوران، صفا می پرورد. شهادت فرزند فاطمه ـ وارث سجاد ـ را تسلیت می گوییم
1397/5/27 شنبه
نقش رسانه ها در تربیت اخلاقی
رسانه‌ها مي‌توانند با دعوت به خوبي‌ها و ارزش‌هاي اخلاقي جوانان را تربيت نمايند. رسانه‌ها با آگاه كردن جوانان نسبت به عواقب وخيم فساد، اعتياد، بي‌بند و باري و ... مي‌توانند جوانان را تربيت نمايند. و مي‌توانند با برنامه‌هاي مختلف و به صورت مستقيم و غير مستقيم، نحوه رفتارهاي اجتماعي را به جوانان بياموزد و رفتارهاي غلط اجتماعي را در جوانان تصحيح نمايد. آداب معاشرت و مهارت‌هاي روابط اجتماعي را بر اساس بينش الهي و انساني به آنها آموزش دهد. تاریخ انتشار : 1396/5/12 بازدید : 449 منبع: مرکز مطالعات و پژوهش های فرهنگی سوال رسانه های گروهی و عمومی و ملی چه نقشی در تربیت اخلاقی مردم و جامعه دارند؟ پاسخ گستردگی و تأثیر عناصر رسانه ای نظیر کتب، مجلات، مجموعة مطبوعاتی، صدا و سیما، ویدئو، ماهواره و اینترنت؛ امروزه بر کسی پوشیده نیست. از جمله مقاصد رسانه ها: اطلاع رسانی، تعلیم و تربیت، اندیشه پروری (فرهنگ سازی)، هدایت و راهنمایی، افزایش آگاهی ها و... می باشد. که البته باید در تمام این اهداف و مقاصد، اهداف تربیتی نهفته باشد. پس رسانه ها می توانند در تربیت جوانان نقش منفی، یا نقش مثبت ایفاء نمایند. امام خمینی ـ رحمة ال
1397/5/24 چهارشنبه
سال روز ازدواج حضرت علی با فاطمه علیهما السلام
به راستی در کجای عالَم خلقت، از ازل تا ابد همتایی پیدا می شد برای فاطمه علیهاالسلام اگر علی علیه السلام نبود و کدام گل سرسبد آفرینش می توانست همسری علی علیه السلام را بپذیرد، اگر فاطمه علیهاالسلام نبود. اینک دو درّ یگانه، دو خورشید بی همتا و دو شاخه گل از بوستان عصمت و طهارت پیوند ازدواج می بندند و آفرینش، در ناب ترین لحظه حضورش، پیوند دو نور را جشن می گیرد.
1397/5/22 دوشنبه
خطای انسانی
خطا جزیی از انسان است و این جمله هنوز به عنوان جزیی از شخصیت وجودی ما انسانها تعریف می شود. در حالی که سازمانها تلاش می کنند به سطح خطای صفر برسند ولی این هدف یک هدف دست یافتنی نیست.
1397/5/21 يكشنبه
اخلاق والای امام جواد علیه السّلام در برخورد با جامعه
امام جواد علیه السّلام جوانی بود در آغاز زندگی و مورد عنایت مأمون قرار داشت.
1397/5/21 يكشنبه
12345678910...>>>
نسخه قابل چاپ

اطلاعیه ها

اطلاعیه ثبت نام مقطع کاردانی رشته مدیریت امور اداری مرکز علمی - کاربردی آستان قدس رضوی

به اطلاع می رساند مرکز آموزش علمی - کاربردی آستان قدس رضوی در مقطع کاردانی رشته مدیریت امور اداری دانشجو می پذیرد.

فایل صوتی هشتاد و دومین جلسه درس اخلاق اسلامی مورخ 97/05/25

به اطلاع همکاران محترم می رساند جهت بهره مندی از هشتاد و دومین جلسه درس اخلاق اسلامی با موضوع «نماز» و سخنرانی استاد ارجمند حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای امین نیا برگزار شده در تاریخ 97/05/25، فایل صوتی به شرح لینک ذیل را دانلود نمایید.

فایل صوتی هشتاد و یکمین جلسه درس اخلاق اسلامی مورخ 97/05/18

به اطلاع همکاران محترم می رساند جهت بهره مندی از هشتاد و یکمین جلسه درس اخلاق اسلامی با موضوع «نماز» و سخنرانی استاد ارجمند حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای امین نیا برگزار شده در تاریخ 97/05/18، فایل صوتی به شرح لینک ذیل را دانلود نمایید.

لیست اسامی نیروهای موسسه تامین و پشتیبانی رضوی جهت معرفی به مجتمع آبی (مرداد97)

به اطلاع نیروهای موسسه تامین و پشتیبانی رضوی می رساند جهت آگاهی از اسامی معرفی شده طی نامه ۲۰۰۲۶۴ به تاريخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۵در مردادماه 97 به مجتمع آبی موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی، می توانند به جدول زیر مراجعه نمایند.