.

آستان قدس رضوی فرهنگ عمومی حفاظت از موقوفات را نهادینه کرده است

مدیر حفاظت املاک و اراضی آستان قدس رضوی گفت: این آستان مقدس فرهنگ عمومی حفاظت از موقوفات در جامعه را نهادینه کرده است.

1391/10/25 دوشنبه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الله شریعتمداری با بیان این مطلب اظهارداشت: در سایه مدیریت اسلامی حاکم بر مجموعه آستان قدس رضوی کلیه دستگاه‌های مختلف نظارتی، انتظامی، قضائی، اجرایی و شورای حفظ حقوق بیت‌المال، آستان قدس رضوی را به عنوان موفق‌ترین سازمان در بین کلیه نهادهای متولی زمین اعم از دولتی، عمومی و موقوفاتی معرفی کرده‌اند.
وی، «اقدامات پیشگیرانه»، «تدابیر حفاظتی» و «تمهیدات مراقبتی» را مهم‌ترین محور فعالیت‌ها و سیاست‌های شورای برنامه‌ریزی و حفاظت املاک و اراضی آستان قدس رضوی عنوان کرد و ابراز داشت: با تشکیل کارگروه‌ها و جلسات و نشست‌های تخصصی مجموعه اقدامات پیشگیرانه و تدابیر حفاظتی و مراقبتی از املاک و اراضی حضرت رضا(ع) در این شورا مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.
شریعتمداری با بیان اینکه وظیفه خطیر حفاظت از موقوفات یکی از راهبردهای اصلی سند چشم‌انداز آستان قدس رضوی است، تصریح کرد: اجرای پروژه‌های پیشگیرانه، حفاظتی و مراقبتی از موقوفات حضرت رضا(ع) از اولویت‌های بودجه سالانه آستان قدس رضوی است.
حفظ و صیانت از املاک و اراضی موقوفه حضرت رضا(ع) به صورت شبانه‌روزی
وی به حضور شبانه‌روزی و میدانی مأموران اداره حفاظت املاک و اراضی آستان قدس رضوی اشاره کرد و اظهار داشت: این اداره آمادگی کامل برای حفاظت از املاک موقوفاتی امام رضا(ع) را دارد.
مدیر حفاظت املاک و اراضی آستان قدس رضوی اذعان داشت: موضوع حفاظت از املاک و اراضی در آستان قدس رضوی همواره مورد تأکید تولیت آستان قدس رضوی بوده و قائم مقام ایشان نیز حمایت‌های همه جانبه‌ای را در این خصوص داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه در تمامی شهرستان‌های دارای موقوفه اداره املاک و اراضی مستقر است، گفت: در شهرستان‌ها به تناسب وسعت پراکندگی موقوفات حضرت رضا(ع) با بهره‌گیری از نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات لازم از موقوفات حضرت رضا(ع) در نقاط مختلف حفاظت و صیانت می‌شود.
شریعتمداری خاطرنشان کرد: مردم و افکار عمومی جامعه همواره از متولیان موقوفات انتظار دارند که از موقوفات به صورت جدی حفاظت کرده و زمینه جلوگیری از تصرف غیرقانونی موقوفات را فراهم سازند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
حفاظت از موقوفات نیازمند اقدامات فرهنگی و اجرایی است
حفظ و صیانت از املاک و اراضی موقوفه حضرت رضا(ع) به صورت شبانه‌روزی
رتبه نخست حفاظت از اراضی به آستان قدس رضوی اختصاص یافت
 فرهنگ عمومی حفاظت از موقوفات در جامعه نهادینه شده است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز