توسعه و خدمت رضوی،معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی
بزرگداشت مقام شهدای کربلا در مرکز آموزش آستان قدس رضوی

بزرگداشت مقام شهدای کربلا در مرکز آموزش آستان قدس رضوی


همزمان با دهه اول محرم و ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش، مراسم عزاداری و زیارت عاشورا در محل نمازخانه مرکز آموزش ضمن خدمت برپا شد.
به گزارش پورتال معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی؛ برپایی مراسم عزاداری و سوگواری برای اهل بیت علیهم السلام به ویژه ذکر مصائب حضرت اباعبدالله همواره مورد تأکید و سفارش ائمه (ع) و بزرگان دین بوده است. قرائت زیارت عاشورا در این زمینه یکی از راههای مهم حفظ و ماندگاری مکتب سراسر حیات و پویایی اسلام بوده و باعث جاودانگی آن شده است.
توليت آستان قدس رضوي درباره اهمیت و نقش تأثیرگذار عاشورا در جامعه اسلامی با اشاره به اينکه نهضت عاشوراي حسين بن علي(ع) منشاء تحولات و اصلاحات اجتماعي در طول تاريخ بشريت بوده است، می گوید: فرياد استغاثه اباعبدالله الحسين(ع) زمان و مکان را در نورديده و به گستردگي همه زمانها و مکانهاست، امروز هرکسي در عالم در مسير امام حسين(ع) حرکت کند، به فرياد استغاثه سيد الشهدا(ع) لبيک گفته است.
در همین راستا کارکنان مرکز آموزش ضمن خدمت همراه با اقشار مختلف جامعه در دهه اول محرم با هدف حفظ شعایر اسلامی و به منظور بزرگداشت عاشورا و حماسه حسینی همه روزه مراسم زیارت عاشورا برپا کردند.  این مراسم که در روزهای دهه اول ماه محرم در محل نمازخانه مرکز آموزش برپا شد کارکنان مجموعه مدیریت مرکز آموزش ضمن خدمت پس از استماع آیاتی چند از کلام الله مجید و قرائت صلوات خاصه حضرت رضا علیه السلام  زیارت عاشورا خواندند و ضمن بهره مندی از فیوضات معنوی این زیارت، با اهداف بلند قیام ابا عبدالله الحسین علیه السلام تجدید میثاق کردند.

 


تاریخ : 1396/7/6 پنجشنبه
تعداد بازديد: -
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
تعداد بازديد اين صفحه: 90