بررسی استراتژی ها و کارکردهای مدیریت دانش بر بهبود عملکرد سازمان
امروزه دانش و اطلاعات به عامل تعیین کننده ای در موفقیت و قدرت رقابت پذیری سازمان ها تبدیل شده و مدیریت دانش به عنوان یکی از آخرین مباحث سازمانی در علم مدیریت مطرح شده است. خصوصا با ابلاغ سیاست های کلی نظام اداری توسط مقام معظم رهبری(فروردین 1389) و ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح در زمینه مدیریت دانش و افزایش تاکید دولت بر ایجاد جامعه دانشی و الویت حرکت به سوی قتصادهای دانش محور در سند چشم انداز 20 ساله و برنامه های چهارم و پنجم توسعه، مسئله مهمی که بوجود آمده درک این موضوع است که چگونه از دانش به عنوان یک ممنبع مهم مزیت رقابتی استفاده کنیم.
1396/11/12 پنجشنبه
اهمیت و جایگاه کارآفرینی در سازمان ها
امروزه کارآفرینی یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از مدیران سازمان محسوب می شود. استفاده از افکار و ایده های نوآور کارکنان و کارآفرین می توانند منشاء تحولات عظیمی در سازمان ها و نیز به حرکت درآوردن چرخ های توسعه اقتصادی کشور شود. از سوی دیگر، با نگاهی گذار به بسیاری از سازمان های موفق در خواهیم یافت که آنان برای برتری جستن در عرصه رقابت های جهانی و کسب سهم عمده ای از بازار کسب و کار، با بسط رفتار و فرهنگ کارآفرینی در تمام لایه های سطوح سازمانی، اختصاص اعتبارات مالی، ایجاد انگیزه، برنامه ریزیها و سیاسگذاریها، حمایت میران و ایجاد تیم های کارآفرینی در سازمان، منجر به بوجود آوردن فرصت های جدید تجاری و تحرک بیشتر در بازارهای جهانی شده اند.
1396/11/12 پنجشنبه
تکریم ارباب رجوع؛ تکیه گاه نظام اداری
تکریم و گرامی داشتن مردم در تمامی ادیان و فرهنگ ها جایگاه والایی دارد و در اسلام نیز بر آن تاکید ویژه ای شده است. برای یک کارمند یا مدیر مسلمان تکریم ارباب رجوع نه به خاطر دستورالعمل و بخشنامه، بلکه به عنوان یک وظیفه انسانی و دینی تلقی می شود و باعث خشنودی خداوند خواهد شد.
1396/11/10 سه‌شنبه
تاثیر فعالیت های مدیریت منابع انسانی بر عملکرد سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه معاونت توسعه و پشتیبانی
تغییرات سریع در دنیای امروز، سازمان ها را با چالش های مختلفی روبرو کرده است؛ اما در این میان سازمان هایی موفق هستند که به کمک ابزار مدیریتی و فناوری های نوین، از فرصت های ایجاد شده به نفع خود استفاده کنند. فعالیت های مدیریت بهینه منابع انسانی چهار مولفه جذب و بکارگیری، نگهداری و حمایت، خروج از خدمت و توسعه منابع انسانی یکی از این ابزارهاست. فعالیت های مدیریت منابع انسانی فرایند ایجاد ارزش از دارایی های نامرئی سازمان (سرمایه انسانی است). بخش خصوصی اولین قدم ها را در زمینه پیاده سازی این موضوع برداشته است اما دولت با یک قدم فاصله به دنبال بخش خصوصی در حرکت است.
1396/11/10 سه‌شنبه
اخلاق اداری و نقش رهبران سازمانی
مدیریت اخلاق در محیط کار منافع زیادی برای رهبران و مدیران دارد. اعم از منافع عملکردی و نافع اخلاقی. این مطلب بخصوص در عصر حاضر که مدیران با ارزش های بسیار متنوعی در محیط کار سر و کار دارند صادق است. یکی از اهداف این مقاله کمک به مدیران برای وارد شدن به بحث مدیریت اخلاق است. شناخت صحیح از ناصحیح و آنگاه انجام صحیح و ترک ناصحیح است. تشخیص درست از غلط همیشه ساده نیست. رعایت اخلاق و حفظ ارزش های اخلاقی، یکی از مهم ترین پدیده هایی است که امروزه در بیشتر سازمان ها مورد توجه قرار می گیرد. به همین منظور این مقاله با هدف آشنا ساختن هرچه بیشتر مدیران موسسات آموزشی با فضیلت ها و ارزش های اخلاقی و ترویج آنها در محیط کار که باعث دوام سازمان می شود، سعی دارد به توصیف رهبری اخلاقی در سازمان های آموزشی که حاصل تعامل پیچیده ارزش ها، تفکر و رفتار است بپردازد. امید است مدیران آموزشی با آراسته شدن به زیور ارزش ها و رفتاربر طبق موازین اخلاقی، در کنار ملاحظات مدیریتی، ملاحظات اخلاقی را عملا مد نظر قرار دهند.
1396/11/10 سه‌شنبه
مروری بر مدیریت اسلامی و ویژگی های مدیر از منظر اسلام
از آنجا که بشر به صورت جمعی زندگی می کند و هر اجتماع و گروهی نیاز به رهبر و مدیر دارد، لذا مدیریت در جوامع بشری اجتناب ناپذیر است. مدیرانی که هدف و ابزار رسیدن به هدف را خوب بشناسند. از دیدگاه قرآن و رویات، مدیریت، نقش اول را در تغییر و تحولات اجتماعی بر عهده دارد. از منظر اسلام مدیریت در جوامع بشری آنقدر مهم است که خداوند رسولانی را برای سرپرستی و هدایت بشر می فرستد و هرگز انسان ها را بدون رهبر و راهنما نمی گذارد.
1396/8/14 يكشنبه
12345>>>
نسخه قابل چاپ